בלוג

כל מה שצריך לדעת על בניית אתרים

ג'ומלה נגד וורדפרס

דירוג משתמשים: 0 / 5

Star inactiveStar inactiveStar inactiveStar inactiveStar inactive
 

מאוד קשה לקבל מידע מדויק וידע בנוגע להבדלים בין וורדפרס וג'ומלה במיוחד בתרחישי השוואה כי המידע מושפע מנקודת מבט מקצועית של מפתחים.

אנו נתבסס על מידע ניטראלי ומדויק.

1.תוספים הם רעים. וורדפרס היא גלויה יותר להתקפות חיצוניות כי היא מערכת ניהול תוכן הפופולארית יותר. ג'ומלה גם רגישה לנושא הזה אבל וורדפרס גרוע לחלוטין. תוספים של וורדפרס הם חלק ניקר משבלונת העיצוב והם משפעים ישירות על הליבה של מערכת ניהול. תוספים של ג'ומלה הם חלק נפרד מהשבלונה והליבה אך גם הם מהווים נקודת תורפה.

ניתן לדון בנושא תוספים שעות רבות. רמת הקהילות המפתחים לג'ומלה ולוורדפרס אינה שווה לגמרי לדעתי יש יותר תוספים כיום לוורדפרס. לגבי רמת פיתוח זה הנושא שניתן לויכוח.

יש תוספים גדולים וכבדים שלא ניתן למצוא אותם עבור וורדפרס.

2. מבנה של וורדפרס מול ג'ומלה ויכולת ניהול של תוספים והרכבות 

במערכת ניהול וורדפרס הכול מבוסס על שבלונת העיצוב. לאחר זמן אנו נרצה לשנות עיצוב האתר.

במערכת ניהול ג'ומלה ניתן לשנות עיצוב בלי לגעת ברכבים ותוספים של האתר, וורדפרס נצטרך לשנות הרבה יותר מעיצוב קיים יכול להיות גם לבנות אתר מחדש.

ניהול של רכיבים ותוספים. במערכת וורדפרס ניתן לקבוע האם רכיב פעיל או לא. בג'ומלה ניתן להגדיר אפילו איזה משתמש ראשי להדקן אותו ובאיזה עמוד.

3. ג'ומלה היא תבנית עיצוב בהנדסת תוכנה המשמשת להפשטת יישום התבנית מתארת טכניקה לחלוקת היישום לשלושה חלקים, מודל, מבט ובקר. וורדפרס היא פונקציה לאחר הפונקציה לאחר פונקציה. תוספים הגורמים לשרת לעבוד קשה!

אנשי ג'ומלה שומרים את זכות השתיקה בנושא.